Acasă Sport Debut cu stângul în LEN Euro Cup: Steaua și Dinamo, învinse joi

Debut cu stângul în LEN Euro Cup: Steaua și Dinamo, învinse joi

0



Vicecampioana Steaua Bucureşti şi echipa Dinamo Bucureşti au debutat cu înfrângeri, joi, în grupele LEN Euro Cup. Steaua a pierdut cu sârbii de la VK Sabac, iar Dinamo cu echipa ungară Szolnoki.

În grupa D, vicecampioana Steaua Bucureşti a fost învinsă în deplasare de VK Sabac, scor 11-9, pe reprize 4-3, 2-2, 2-1, 3-3, scrie News.ro.

Etapa a II-a din grupa D va aduce primul meci în faţa propriilor fani pentru Steaua, în 30 octombrie, cu Spandau 04 Berlin.

Vicecampioana României a început sezonul în preliminariile Ligii Campionilor, însă a ratat grupele, intrând în preliminariile LEN Euro Cup, de unde a avansat în faza grupelor.

La rândul său, Dinamo Bucureşti, repartizată direct în faza grupelor, a fost învinsă, pe teren propriu, de formaţia Szolnoki, scor 16-15, pe reprize 7-4, 3-4, 4-3, 2-4, în primul meci din grupa B.

În etapa următoare, Dinamo va juca în deplasare, în 30 octombrie, cu CN Barcelona.

Meciurile din grupe se desfăşoară între 16 octombrie – 12 februarie. Deţinătoarea trofeului este Pro Recco.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .