Acasă Sănătate Campanie online de recrutare de medici făcută de Spitalul Judeţean de Urgenţă...

Campanie online de recrutare de medici făcută de Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgovişte

0



Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgovişte derulează o campanie de recrutare de medici, unitatea medicală a publicând joi, pe Facebook, un clip în care anunţă că are nevoie de cadre medicale care să lucreze cu o echipă performantă şi cu aparatură medicală de ultimă generaţie.

Reprezentanţii unităţii medicale au declarat, joi, pentru Agerpres, că deficitul de medici este de 43.

Cel mai mult este nevoie de medici la UPU SMURD, unde sunt 10 posturi vacante. La Radiologie sunt şase posturi, la Psihiatrie e nevoie de şase medici şi la Neurologie de patru. Printre specializările care au nevoie de medici sunt şi Medicină Internă, Pediatrie, Reumatologie, Oncologie, ATI, Cardiologie, ORL, precum şi altele.

„Vocaţia nu e o slujbă, e un răspuns, răspunsul unui suflet care ştie că poate schimba o viaţă. La Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgovişte această chemare se întâmplă în fiecare clipă, în fiecare gardă, în fiecare decizie luată la limita dintre teamă şi speranţă. Aici nu eşti singur, lângă tine stă o echipă pe care te poţi baza şi tehnologie de ultimă generaţie (…). Dacă ştii că pentru asta te-ai născut, atunci vino la noi, vino la Spitalul Judeţean de Urgenţă Târgovişte. Aici mâinile tale contează, aici viaţa ta capătă un sens adevărat. Salvează vieţi cu pasiune, cu tehnologie, cu noi!”, se mai arată în clipul postat pe pagina de Facebook a unităţii medicale din Târgovişte.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .