Există mai muți sportivi care deși aveau talent s-au pierdut pe drum din cauza tentațiilor. Un caz este cel al lui Mario Mihai, unul dintre talentele academiei FCSB. A debutat la 17 ani în Liga 1, atunci când echipa era condusă de Laurențiu Reghecampf. După 10 ani, acesta a susținut în fața judecătorilor, potrivit Golazo, că și-a ratat cariera din cauza drogurilor.
În urmă cu 10 ani, Reghecampf îl trimitea în teren. A fost un moment când a fost dorit chiar și de Gică Hagi. Fotbalistul, care acum are 27 de ani, recunoaște că și-a ratat cariera din cauza drogurilor.
Mărturie șocantă
Declarațiile au fost făcute chiar în fața judecătorilor. Pe 18 iunie 2026, Judecătoria Cornetu a emis un ordin de protecție valabil trei luni împotriva lui Mario Mihai, într-un dosar de violență domestică.
Acesta a negat că și-ar fi agresat partenera cu care are o fetiță de 4 ani. A vorbit însă despre declinul carierei de sportiv
„Nu mai consum droguri. Am consumat cu reclamanta. Am fost sportiv de performanță, fotbalist și din cauza drogurilor și a dorințelor reclamantei de a frecventa cluburile de noapte mi-am pierdut cariera de sportiv și am fost eliminat din liga în care jucam”, a declarat Mario Mihai, potrivit încheierii de ședință.
Acum, a primit ordin de protecție și va purta o brățară electronică de supraveghere. În plus, a fost evacuat temporar din locuința comună și nu are voie să intre în contact cu femeia.
Debut în Liga 1 pentru FCSB
Mario Mihai era junior în 2016. Toți spuneau că va fi unul dintre cei mai importanți jucători de la FCSB.A fost remarcat de Rădoi, dorit de Hagi și promovat de Reghecampf.
A debutat în Liga 1, la 17 ani, pe 31 august 2016, într-un FCSB – Poli Iași 1-1. Reghecampf l-a trimis pe teren în minutul 89, în locul lui William Amorim. A avut încă două apariții în Cupa României.
Apoi a fost împrumutat în eșaloanele inferioare la Academica Clinceni, Daco-Getica București, Turris Turnu Măgurele sau CS Tunari.
Condamnat definitiv la un an de închisoare
În anul 2021, a fost prins sub influența substanțelor interzise la volan, iar trei ani mai târziu, condamnat.
Curtea de Apel București l-a condamnat definitiv la un an de închisoare cu suspendare pentru conducerea unui vehicul sub influența substanțelor psihoactive. Judecătorii au stabilit un termen de supraveghere de doi ani. A fost obligat de asemenea să presteze 60 de zile de muncă neremunerată în folosul comunității. Și așa, a dispărut din fotbal, chiar dacă ar fi putut să aibă o carieră strălucită.







This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .