Acasă Sport Giovanni Becali explodează după atacul lui Băsescu: 'Urât rău de tot' /...

Giovanni Becali explodează după atacul lui Băsescu: 'Urât rău de tot' / De la ce a pornit scandalul

0



Giovanni Becali și Traian Băsescu poartă un schimb tensionat de replici de la distanță. Totul a pornit după ce Giovanni Becali l-a acuzat pe fostul președinte al României că ar fi „comandat condamnările” din Dosarul Transferurilor. Replica lui Traian Băsescu nu a întârziat: acesta l-a catalogat pe Giovanni Becali drept „infractor”.

Ioan Becali spune că a ajuns la închisoare la ordinul lui Traian Băsescu: ‘Tocaţi-i’

Traian Băsescu îi răspunde sec lui Giovanni Becali, după acuzațiile impresarului: „Orice infractor crede că îl urmărește președintele!”

Fostul agent FIFA nu a lăsat atacul fără replică și a lansat propriile acuzații la adresa lui Băsescu, invocând din nou dosarul „Petrov”.

„S-a exprimat civilizat. Păi, din moment ce ajungi la pușcărie, ești infractor. Doar că ai o șansă să te reabilitezi. Și el a fost infractor, că l-au găsit cu ‘Petrov’. Dar s-a reabilitat. Da, infractor e și mai drăguț (decât turnător)”, a spus Becali la Fanatik.

Giovanni a mers mai departe, afirmând că turnătoria ar fi ceva „mult mai urât” decât o condamnare penală: „Să fii turnător e urât rău de tot. Eu am fost în ipostaze să colaborez cu ei, și aici, și în străinătate. Am murit pe sabia mea!”

În același timp, Becali a surprins printr-o nuanțare neașteptată – a spus că, în trecut, relația lor era una de simpatie: „El știe că eu l-am simpatizat. Și el m-a simpatizat. A zis în glumă. Știi de ce a răspuns? Pentru că mă simpatizează.”

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .