Acasă Sport Scrimera Bianca Benea (CSM Oradea) a cucerit Cupa României la spadă

Scrimera Bianca Benea (CSM Oradea) a cucerit Cupa României la spadă

0



Scrimera Bianca Benea (CSM Oradea) a cucerit Cupa României la spadă, sâmbătă, în Sala ”Ana Pascu” din Bucureşti, după ce a învins-o în finală pe Alexandra Predescu (CSA Steaua Bucureşti) cu 15-11, informează AGERPRES.

Podiumul a fost completat de Erica Badea (CSA Steaua) şi de Ana Tomşa (CS Satu Mare).

În semifinale, Benea a dispus cu 15-9 de Badea, iar Predescu a învins-o pe Tomşa cu 15-9.

La competiţie s-au aliniat 47 de spadasine de la 12 cluburi.

Duminică va avea loc finala pe echipe.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .