Acasă Sport Bianca Mei-Roșu și Robert Istrate câștigă bronzul la U19 dublu mixt

Bianca Mei-Roșu și Robert Istrate câștigă bronzul la U19 dublu mixt

0



Bianca Mei-Roşu şi Robert Istrate au câştigat, miercuri, medalia de bronz la U19 dublu mixt, la WTT Youth Contender Szombathely 2025, informează news.ro.

Sportivii români s-au clasat pe locul al treilea al podiumului, după ce în penultimul act au cedat în faţa perechii Noah Vitel/Nina Guo Zheng (Franţa), scor 1-3 (11-8, 4-11, 9-11, 9-11).

De asemenea, dublul Mihai Nagy/Iarina Precup a avut un parcurs până printre primele opt perechi, iar cuplurile Robert Podar/Andreea Jifcu şi Flavius Rus/Vivien Tamaş s-au oprit după calificarea printre primele 16 perechi.

La U15 dublu mixt, două perechi tricolore au jucat până în primele opt. Cuplurile de sportivi Andrei Ţîbîrnă/Kariss Şerban şi Raul Creucu/Patricia Stoica au avansat de la rundă la rundă, iar în sferturile de finală au fost eliminate după dueluri echilibrate.

Cu două victorii obţinute, dublul Vladimir Filimon/Kriszta Ungvari s-a oprit după calificarea printre primele 16 perechi. În runda a doua a tabloului au cedat perechile David Toro/Maya Madar, Matei Niţă/Izabela Pastina, Antonia Bratu/Johan Von Der Ohe (Franţa) şi Albert Czigler/Ioana Ionescu, iar în prima rundă au fost eliminate perechile Darius Nicolae/Maryia Khalchytskaya (AIN), Alexandru Pop/Nadalia Ionaşcu, Diana Burlacu/Tommy Mayombo (Franţa) şi Mihai Iordan/Adela Bartova (Cehia).

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .