Acasă Sport Cupa Poloniei: Echipa lui Edi Iordănescu, Legia Varşovia a fost eliminată în...

Cupa Poloniei: Echipa lui Edi Iordănescu, Legia Varşovia a fost eliminată în 16-imi, după prelungiri, acasă, de Pogon Szczecin

0



Echipa poloneză Legia Varşovia, condusă de românul Edward Iordănescu, a pierdut joi seara, pe teren propriu, scor 1-2, după prelungiri, în faţa grupării Pogon Szczecin, în 16-imile Cupei Poloniei, fiind eliminată din competiţie.

Scorul a fost deschis de Pogon în minutul 58, când a marcat Kamil Grosicki. Elevii lui Edi Iordănescu au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj cu un gol înscris de Kamil Piatkowski, în minutul 77, şi partida a continuat cu cele două reprize regulamentare de prelungiri.

Adrian Przyborek a înscris golul victoriei oaspeţilor, în minutul 117, şi Pogon Szczecin s-a impus în faţa Legiei cu 2-1.

Echipa lui Iordănescu părăseşte astfel Cupa Poloniei, în timp ce adversarii s-au calificat în optimi.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .