Acasă Actualitate FOTO O femeie a abandonat mai mulţi pui de pisică: A fost...

FOTO O femeie a abandonat mai mulţi pui de pisică: A fost amendată cu 3.000 de lei

0


O femeie filmată în timp ce aruncă trei pui de pisică în faţa unei farmacii veterinare din oraşul Găeşti, judeţul Dâmboviţa, a fost amendată cu 3.000 de lei. Poliţiştii s-au autosesizat după ce imagini cu ea au fost publicate de presa locală, au identificat-o şi au sancţionat-o.

În imaginile publicate de cronica-gaestiului.ro şi surprinse de o cameră de supraveghere se vede o femeie care are într-o ladă mai mulţi pui de pisică pe care, potrivit sursei citate, îi abandonează în faţa unei farmacii veterinare. Imaginile au fost surprinse în 12 august, la ora 6:30.

După apariţia acestora în spaţiul public, Poliţia s-a autosesizat.

”La data de 18 august a.c., poliţiştii din cadrul Biroului pentru Protecţia Animalelor s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că, la data de 12 august a.c., o femeie, în timp ce s-ar fi aflat în oraşul Găeşti, ar fi abandonat mai mulţi pui de pisică, în faţa unei farmacii veterinare. În urma verificărilor efectuate, poliţiştii au identificat persoana în cauză ca fiind o femeie de 53 de ani, din oraşul Găeşti. Aceasta a fost sancţionată contravenţional cu amendă în valoare de 3.000 de lei pentru nerespectarea prevederilor art. 6 din Legea nr. 205/2004 privind protecţia animalelor”, anunţă, marţi, oficialii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dâmboviţa.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .