Acasă Sport Pentru turneul de 1 milion de dolari, Gaël Monfils va juca la...

Pentru turneul de 1 milion de dolari, Gaël Monfils va juca la dublu mixt cu Noami Osaka şi Jannik Sinner cu Katerina Siniakova

0



Componenţa finală a noii versiuni a turneului de dublu mixt US Open, cu un milion de dolari pus în joc pentru câştigători, a fost oficializată. Gaël Monfils va face pereche cu Naomi Osaka, în timp ce Jannik Sinner va juca cu Katerina Siniakova, nr. 2 mondial la dublu, potrivit news.ro

Au fost făcute câteva ajustări la tabloul turneului (19-20 august), iar cehoaica Katerina Siniakova, numărul 2 mondial la dublu, s-a alăturat în sfârşit tabloului pe care se află deja numărul 1 mondial Taylor Townsend.

Dubla campioană olimpică (dublu în 2021, dublu mixt în 2024) şi câştigătoare a zece turnee de Grand Slam la dublu va forma o pereche formidabilă cu Jannik Sinner, numărul 1 mondial la simplu, care iniţial trebuia să joace cu americanca Emma Navarro. Perechea ceho-italiană îi va înfrunta marţi seara pe Alexander Zverev şi Belinda Bencic.

Încă o schimbare în distribuţie: Gaël Monfils îl înlocuieşte pe Nick Kyrgios ca partener al lui Naomi Osaka şi va juca primul său meci cu japoneza împotriva lui Lorenzo Musetti, care a ajuns să joace cu americanca Caty McNally în locul compatrioatei sale Jasmine Paolini, calificată luni seara în finala de la Cincinnati.

Perechea câştigătoare va lua acasă 1 milion de dolari (856 000 de euro).

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .