Acasă Actualitate Captură de peste 3 milioane de lei în telefoane mobile contrafăcute, la...

Captură de peste 3 milioane de lei în telefoane mobile contrafăcute, la Nădlac

0



Un cetățean român a încercat să introducă în țară, pe la Vama Nădlac, sute de telefoane mobile, susceptibile a fi contrafăcute, în valoare de peste trei milioane de lei. A fost prins de polițiștii de frontieră.

Poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Nădlac au descoperit în timpul unui control un cetățean român care a încercat să introducă în țară sute de telefoane mobile, susceptibile a fi contrafăcute, în valoare de peste trei milioane de lei, potrivit mediafax.

Telefoanele erau într-un autoturism înmatriculat în România.

În urma efectuării controlului asupra mijlocului de transport, au fost descoperite mai multe cutii în interiorul cărora se aflau telefoane mobile, bunuri pentru care șoferul nu a putut prezenta documente de proveniență.

Șoferul și autoturismul au ajuns la sediul Poliției de Frontieră pentru verificări suplimentare.

Inventarierea bunurilor a relevat un total de 473 telefoane mobile, susceptibile a fi contrafăcute, estimate la o valoare de 3.074.000 de lei.

Se fac cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punere în circulație a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată, urmând ca la finalizarea acestora, să fie dispuse măsurile legale ce se impun.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .