Acasă Sport Radu Drăgușin: 'Am știut de la început că e ceva serios, a...

Radu Drăgușin: 'Am știut de la început că e ceva serios, a fost o perioadă foarte grea pentru mine” '

0



Radu Drăgușin este în ultima etapă a recuperării după accidentarea la genunchi suferită în luna februarie. Fundașul echipei naționale se pregătește să revină pe teren și nu își ascunde nerăbdarea.

În interviul acordat FRF.tv, Drăgușin a rememorat momentul nefericit al accidentării și a vorbit despre greutățile perioadei de recuperare.

„Am știut de la început că e ceva serios, a fost o perioadă foarte grea”, a mărturisit el.

Fotbalistul a dezvăluit și că mesajele de susținere primite de la suporteri, colegi și familie au avut un impact puternic asupra sa.

Locuind la marginea Londrei, într-o zonă liniștită, împreună cu iubita și câinele lor, Ragnar, Radu a urmărit cu sufletul la gură partidele echipei naționale și ale clubului său, trăind emoțiile de pe margine.

În privința campaniei de calificare, fundașul rămâne optimist:

„Eu nu sunt pesimist, cred că încă ne putem califica. Avem posibilitatea de a recupera punctele pierdute, trebuie să rămânem concentrați și să luptăm până la final.”

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .