Acasă Sport Gigi Becali, cuvinte de laudă pentru Ion Iliescu: Eu cred că a...

Gigi Becali, cuvinte de laudă pentru Ion Iliescu: Eu cred că a fost cel mai cuminte

0



Gigi Becali are cuvinte de laudă pentru Ion Iliescu, chiar dacă fostul președinte al României a fost contestat de o bună parte a populației, informează Mediafax.

Finanțatorul campioanei României a mărturisit că Ion Iliescu „a fost cel mai cuminte” dintre toți șefii de stat pe care i-a avut țara noastră.

Gigi Becali a recunoscut că nu l-a cunoscut pe Ion Iliescu, dar și-a dat seama de caracterul fostului nostru președinte, care a murit la vârsta de 95 de ani, după ce a avut mari probleme de sănătate în ultima perioadă.

„N-am avut legături cu el, nu l-am cunoscut atât de bine, așa cum s-a întâmplat cu Traian Băsescu. Dar eu cred că Ion Iliescu a fost cel mai cuminte, dacă stai să te gândești la toți, la Băsescu, la Ceaușescu, la Iohannis, la cei care au fost în funcția asta de președinte. Iliescu n-a făcut rău la nimeni”, a spus Gigi Becali, pentru ProSport.

Patronul celor de la FCSB nu uită perioada în care la București au ajuns minerii, imediat după Revoluția din 1989. Dar Becali precizează că Iliescu n-a fost „nici procuror, nici judecător”.

„Aș vrea să subliniez asta, faptul că Iliescu n-a făcut rele. A greșit atunci cu mineriadele. Dar nu s-a făcut nici procuror, nici judecător. A fost doar președintele României”, a completat patronul celor de la FCSB.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .