Acasă Actualitate Un vagon plin cu 40 de călători a luat foc în Gara...

Un vagon plin cu 40 de călători a luat foc în Gara Plopeni: Toate persoanele s-au autoevacuat

0



Pompierii acţionează duminică pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu produs la un vagon de călători în Gara Plopeni, a anunţat ISU Prahova.

„Pompierii militari din cadrul Punctului de Lucru Plopeni, cu sprijinul celor de la Garda de Intervenţie Băicoi, acţionează cu 2 autospeciale de stingere, pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu produs la un vagon de călători, în Gara Plopeni. La locul indicat, a fost mobilizată şi o ambulanţă SMURD”, a transmis ISU, conform agerpres.ro.

Potrivit sursei citate, incendiul se manifestă la un vagon de călători al trenului care circula pe ruta Slănic – Ploieşti Sud.

Din tren s-au autoevacuat în jur de 40 de persoane.

Misiunea este în dinamică, însă până în acest moment nu au fost raportate victime, a precizat ISU Prahova.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .