Acasă Cultură Justin Timberlake a dezvăluit că suferă de boala Lyme

Justin Timberlake a dezvăluit că suferă de boala Lyme

0



Cântărețul american Justin Timberlake a confirmat, într-o postare amplă pe Instagram, că a fost diagnosticat cu boala Lyme, după ce, în ultimele luni, fanii și presa l-au acuzat de lipsă de energie și prestații slabe pe scenă, potrivit mediafax.

Anunțul vine imediat după încheierea turneului său mondial, The Forget Tomorrow World Tour, care a avut loc pe 30 iulie.

În mesajul său, Justin Timberlake a explicat că experiența turneului a fost „cea mai solicitantă din punct de vedere fizic” și, în același timp, „cea mai emoționantă și satisfăcătoare”. Artistul a dezvăluit că, în timpul spectacolelor, s-a confruntat cu dureri nervoase intense, oboseală extremă și stări de rău, simptome care i-au fost explicate abia după diagnosticarea cu boala Lyme.

„Nu o spun ca să-mi plângeți de milă, ci pentru a aduce puțină lumină asupra a ceea ce am îndurat în culise”, a precizat fostul membru al trupei NSYNC.

Pe parcursul turneului, cântărețul a fost criticat de fani, mai ales după concertul de la Electric Castle din România, unde show-ul a durat cu 45 de minute mai puțin decât era anunțat. Publicul a acuzat lipsa de energie și faptul că vocea artistului era acoperită excesiv de înregistrări.

În ciuda diagnosticului, Justin Timberlake a ales să continue spectacolele: „Am decis că bucuria pe care mi-o aduce muzica depășește stresul temporar pe care îl resimțea corpul meu. Mă bucur că am ales să merg mai departe”.

După concertul din România, artistul a părăsit țara cu un avion privat.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .