Acasă Sport Emma Răducanu, în sferturi la Washington după o victorie în fața lui...

Emma Răducanu, în sferturi la Washington după o victorie în fața lui Naomi Osaka

0



Emma Răducanu a triumfat într-un meci spectaculos între foste campioane de Grand Slam, joi, în turul al doilea al Mubadala Citi DC Open, învingând-o pe Naomi Osaka, beneficiară a unui wild card, cu 6-4, 6-2, şi calificându-se în sferturile de finală.

Răducanu avansează în sferturile de finală la Washington pentru a treia oară în tot atâtea participări. De fiecare dată, ea a fost învinsă în această fază de către viitoarea campioană, Liudmila Samsonova în 2022 şi Paula Badosa în 2024. Britanica o va înfrunta în continuare pe o altă fostă jucătoare din Top 3, Maria Sakkari, împotriva căreia nu a pierdut niciun set în cele trei întâlniri anterioare, potrivit news.ro.

Osaka, câştigătoare a patru turnee de Grand Slam, şi Răducanu, campioană la US Open în 2021, nu s-au mai întâlnit până acum.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .