Acasă Sport Axel Witsel pleacă de la Atletico Madrid după trei sezoane

Axel Witsel pleacă de la Atletico Madrid după trei sezoane

0



Atletico Madrid a anunţat plecarea internaţionalului belgian Axel Witsel, 36 de ani, aflat la final de contract, după trei sezoane la club. Este a treia plecare anunţată luni de club, după cele ale lui Reinildo şi César Azpilicueta.

În al treilea său sezon în Spania, internaţionalul belgian a jucat doar 14 meciuri în La Liga.

„Vă mulţumesc pentru încrederea, pasiunea şi sprijinul vostru necondiţionat. A fost o onoare să port acest tricou şi voi preţui mereu acest capitol al carierei mele”, a spus Witsel în mesajul său de adio publicat de club.

El s-a alăturat echipei Atletico Madrid în vara anului 2022 de la clubul german Borussia Dortmund.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .