Acasă Sport Începe lupta pentru promovare în prima ligă

Începe lupta pentru promovare în prima ligă

0



Liga 2 revine cu play-off-ul și cele două grupe de play-out, joi, după pauza competițională prilejuită de meciurile internaționale. Prima etapă de play-off programează două meciuri în aceeași zi, Metaloglobus București – ACSM Reșița și FK Csikszereda – FC Voluntari, joi, scrie FRF.

Bucureștenii pot lua o opțiune serioasă pentru promvoarea directă în primul eșalon. În urma unei eventuale victorii cu Reșița, Metaloglobus se poate distanța la 7 puncte de reșițeni.

FK Csikszereda primește vizita celor de la FC Voluntari, iar ciucanii au de luat o revanșă după ce în ultima etapă a sezonului regular ilfovenii s-au impus pe stadionul „Anghel Iordănescu”, scor 2-1.

Steaua primește vizita celor de la CFC Argeș duminică, de la ora 11:00, în ultimul meci al acestei etape. „Militarii” sunt singura echipă neînvinsă din această stagiune.

În cele două grupe de play-out începe lupta pentru supraviețuire.

Unirea Ungheni, cea mai în formă echipă din Liga 2, caută să-și extindă seria de invincibilitate în fața celor de la CSC Dumbrăvița. Formația din județul Mureș are 4 victorii în tot atâtea meciuri în 2025.

Metalul Buzău o primește pe FC Bihor Oradea, pe când FCU 1948 Craiova, echipă ce a luptat pentru o poziție în play-off până în ultima rundă a sezonului regular, joacă cu CSM Focșani.

În ceea ce privește grupa B din play-out, Concordia Chiajna, fără victorie în noul an, primește vizita celor de la Chindia Târgoviște, CSM Slatina joacă cu CSC Șelimbăr, pe când CS Afumați, aflată într-o criză de rezultate, joacă cu lanterna roșie Câmpulung Muscel.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .