Acasă Sport Zeljko Kopic, prima reacție după ce Dinamo a fost învinsă de CFR...

Zeljko Kopic, prima reacție după ce Dinamo a fost învinsă de CFR Cluj

0



Dinamo a pierdut primul meci din play-off, scor 1-3, cu CFR Cluj. Antrenorul bucureștenilor a recunoscut că se aștepta la un meci dificil. Munteanu ’15, Fica ’44 şi Kamara ‘89 (penalti) au marcat pentru ardeleni, în timp Perica a marcat pentru Dinamo în minutul 68.

Zeljko Kopic spune că echipa sa va face tot ce poate pentru a încheia sezonul cât mai sus în campionat.

„CFR a fost echipa mai bună astăzi. Am încercat să preluăm controlul jocului, dar nu am reușit. În repriza a 2-a am început mult mai bine, am marcat golul, a fost o parte a jocului pe care am dominat-o.

Am încercat să înscriem al 2-lea gol, dar am făcut greșeli. Sentinemtnul meu era că avem meciul sub control și că putem întoarce rezultatul. Am mai avut și alte șuturi, nimeni nu se aștepta că o să fie ușor. Am avut parte de o susținere superbă din partea fanilor. Am avut câteva momente bune, dar nu a fost de ajuns.

Știm că va fi un play-off dificil, vom lua fiecare meci în parte și trebuie să luptăm. În această seară, penalty-ul a decis meciul.

Vrem să luptăm în fiecare meci din play-off, pentru suporteri, pentru acest tricou”, a spus Zeljko Kopic, la digisport.ro.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .