Acasă Sport CSM CSU Oradea învinge Dinamo București în campionatul național de baschet masculin

CSM CSU Oradea învinge Dinamo București în campionatul național de baschet masculin

0



CSM CSU Oradea a obținut o victorie convingătoare în deplasare împotriva formației CS Dinamo București, scor 71-55 (24-18, 14-14, 14-12, 19-11), în cadrul rundei cu numărul 23 din campionatul național de baschet masculin, conform Mediafax.

Kristopher Jameil Richard a fost cel mai valoros jucător al echipei bihorene, acumulând 25 de puncte, 7 mingi recuperate și 5 pase decisive.

Contribuții importante au adus și Sayeed Al Kabir Pridgett, cu 16 puncte, 7 recuperări și 3 pase, precum și Donatas Tarolis, autorul a 11 puncte și 7 recuperări.

Din tabăra gazdelor, niciun baschetbalist nu a reușit să atingă borna de 10 puncte înscrise pe parcursul întâlnirii

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .