Acasă Sport Baschet feminin: CSM CSU Constanţa a câştigat derby-ul cu Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe

Baschet feminin: CSM CSU Constanţa a câştigat derby-ul cu Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe

0



CSM CSU Constanţa a învins-o pe ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 84-70 (27-21, 20-19, 14-17, 23-13), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 6-a a Ligii Naţionale de baschet feminin, informează AGERPRES.

Campioana e singura echipă rămasă neînvinsă din liga feminină, condusă de Zada Keandre Williams, cu 20 puncte, 6 recuperări, şi de Annemarie Godri Părău, 18 p, 3 rec, 5 pase decisive. De la oaspete s-au remarcat Taya Ashley Robinson, 31 p, 3 rec, 5 pd, şi Ciera Joycelyn Johnson, 19 p, 6 rec, 3 pd.

În alt meci, CS Municipal Târgovişte a învins vicecampioana FCC Baschet UAV Arad cu 87-62.

Leilani Lakell McIntosh, cu 17 p, 6 pd, s-a remarcat de la gazde, alături de Alina Mihaela Chivu 15 p, Teodora Manea 13 p, 7 rec, Eva Rupnik, 14 p, 3 rec, 3 pd. Arădencele au contat în principal pe Alina Podar, 18 p, 3 rec, 3 pd, Nicoleta Andreea Mititelu, 18 p, 12 rec, Jack Danielle Animam, 12 p, 15 rec,

În alte meciuri, CS Universitatea Cluj-Napoca a surclasat-o pe CS Universitar Braşov cu 102-49, iar CS Rapid Bucureşti a dispus de CS Agronomia Bucureşti cu 86-47.

Clasament

1. CSM CSU Constanţa 12 puncte

2. ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe 11

3. CS Municipal Târgovişte 10

4. FCC Baschet UAV Arad 10

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .