Acasă Sport Polo: Steaua Bucureşti, eşec cu VK Novi Belgrad în grupa A din...

Polo: Steaua Bucureşti, eşec cu VK Novi Belgrad în grupa A din Liga Campionilor

0



Campioana Steaua Bucureşti a fost învinsă miercuri, la Otopeni, de formaţia sârbă VK Novi Belgrad, campioana Serbiei, scor 15-8, în al patrulea meci din grupa A a Ligii Campionilor, scrie news.ro.

Scorul pe reprize a fost 5-2, 4-3, 3-2, 3-1, iar principalii marcatori au fost Georgescu şi Fulea, cu câte 3 goluri, pentru Steaua, respectiv Martinovic şi Lukic, câte 3, pentru echipa sârbă.

Anterior, campioana României a obţinut rezultatele: 7-11 cu VK Novi Belgrad, 13-12 cu Waspo 98 Hanovra şi 19-20 cu CSM Oradea. În runda viitoare, Steaua Bucureşti va juca în deplasare, cu Waspo, în 20 noiembrie.

În preliminarii a fost angrenată şi vicecampioana Dinamo Bucureşti, care a ocupat însă locul 4 la turneul A, cu trei înfrângeri şi o victorie.

Primele două clasate în grupele principale se vor califica în sferturi (4 februarie – 14 mai), cu câştigătoarele participante ulterior la Turneul Final Four (30 mai – 1 iunie).

De asemenea, echipele clasate pe locurile 3-4 în grupele principale au şansa de a continua în faza eliminatorie din LEN Euro Cup.

Deţinătoarea Ligii Campionilor este FTC Budapesta.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .