Acasă Politică Ciolacu l-a numit la șefia DLAF pe Bogdan Ionuţ Dinţoi

Ciolacu l-a numit la șefia DLAF pe Bogdan Ionuţ Dinţoi

0



Bogdan Ionuţ Dinţoi a fost numit în funcţia de şef al Departamentului pentru Lupta Antifraudă (DLAF) pentru încă o periodă de cinci ani, potrivit unei decizii semnate de premierul Marcel Ciolacu şi care a fost publicată marţi seara în Monitorul Oficial, conform Agerpres.

”Începând cu data intrării în vigoare a prezentei decizii, domnul Bogdan Ionuţ Dinţoi se numeşte în funcţia de şef al Departamentului pentru Lupta Antifraudă – DLAF, cu rang de secretar de stat, pentru o perioadă de 5 ani”, se menţionează în decizie.

Mandatul său anterior a început în 2019 şi a expirat pe 4 noiembrie 2024.

”La data de 4 noiembrie se constată încetarea mandatului domnului Bogdan Ionuţ Dinţoi de şef al Departamentului pentru Lupta Antifraudă, cu rang de secretar de stat, ca urmare a expirării duratei mandatului”, se arată într-o altă decizie publicată în Monitorul Oficial

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .