Acasă Sport Marius Florea a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Scrimă

Marius Florea a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Scrimă

0



Marius Florea, preşedintele în exerciţiu al Federaţiei Române de Scrimă, a fost reales joi la conducerea forului român de specialitate, cu ocazia Adunarii Generale a FRS, potrivit news.ro

Adunarea Generală Ordinară şi de Alegeri a Federaţiei Române de Scrimă a ales prin vot noul preşedinte al FRS. Marius Florea a fost candidat unic la preşedenţie şi va conduce FRS pentru alţi patru ani. Tot astăzi a mai fost ales şi noul Comitet Executiv al FRS şi a fost numit secretarul general al forului.

Astfel, Roxana Bârlădeanu a fost numită în funcţia de secretar general, vicepreşedinţi ai FRS vor fi Ionuţ Popa şi Mihai Cucu-Dumitrescu, iar din Comitetul Executiv, alături de cei de mai sus, mai fac parte antrenorul federal Octavian Zidaru, Ioana Ionescu, Gabriela Dinţică, Ciprian Porumb şi contabilul-şef al FRS, Lăcrămioara Surufca.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Titan Security to reduce spam. Learn how your comment data is processed .